Kūrybinė vaizduotė – štai visų išradimų pagrindas. (Nikola Tesla)

Kūrybinė vaizduotė – štai visų išradimų pagrindas. (Nikola Tesla)

2020 m. spalio 6 d., antradienis

STREAM modulio mokinių veikla. PAUKŠČIŲ IŠLYDĖTUVĖS

 

“Nepaprastai turtinga Žuvinto ežero ir jo apylinkių augalija ir gyvūnija, neturinti kito pavyzdžio Lietuvoje, verta to, kad būtų išsaugota.“          Prof. Tadas IVANAUSKAS

                28 mokyklos penktokai ir šeštokai dalyvavo Alytaus regiono aplinkos apsaugos prie Aplinkos organizuotame edukaciniame užsiėmime Žuvinto biosferos rezervate. Rezervato lankytojų centre mokiniai klausė paskatos apie Žuvinto rezervato gyvūnų ir augalų rūšių įvairovę, videofilmo peržiūros metu susipažino Žuvinto gamtos vertybėmis, kintančia gamta įvairiais metų laikais.  Užlipę į apžvalgos bokštelį pastato viršuje, mokiniai žvelgė į  įspūdingą ežero panoramą ir stebėjo paukščius per teleskopus ir žiūronus. Eidami  pažintiniu taku, vaikai domėjosi aplink augančiais pelkės augalais. Palypėję į pažintinio tako apžvalgos aikštelę, mokiniai turėjo išskirtinę galimybę išlydėti  į šiltuosius kraštus išskrendančius paukščius. 

Žuvinto biosferos rezervatas yra valstybės saugoma teritorija. Jis įsteigtas 2002 metais pirmojo Lietuvoje Žuvinto gamtinio rezervato (nuo 1937 m.) ir gretimų draustinių pagrindu.  Tai pirmasis ir vienintelis biosferos rezervatas Lietuvoje ir tarptautinės svarbos saugoma teritorija. Žuvinto šlapynė, 6940 ha, - gamtinis kompleksas, apimantis mažai žmogaus paliestą, labai natūralią įvairių tipų pelkę ir seklų apaugusį ežerą, yra didžiausia Lietuvoje. Užpelkėjęs, seklus, vos 0,6 m. vidutinio gylio Žuvinto ežeras su gausybe plaukiojančių augalijos salelių, yra vienintelis toks šalyje. Biologinei įvairovei, pirmiausia paukščiams, Žuvinto pelkynai yra viena svarbiausių vietų Lietuvoje. Čia peri didžiausios šalyje nendrinių lingių, plovinių vištelių, gervių, mėlyngurklių populiacijos. Migracijų metu čia apsistoja didžiuliai gervių, žąsų, ančių, tilvikų bei kitų paukščių pulkai.

Ekskursiją mokiniams organizavo ir mokinius lydėjo biologijos mokytoja Regina Gimbutienė ir  matematikos mokytoja Angelė Grigonienė.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą