Kūrybinė vaizduotė – štai visų išradimų pagrindas. (Nikola Tesla)

Kūrybinė vaizduotė – štai visų išradimų pagrindas. (Nikola Tesla)

2025 m. kovo 16 d., sekmadienis

    Mokyklos laboratorijoje vyko pamoka, kurioje vaikai dirbo su USB mikroskopais. Pamokos metu vaikai mokėsi, kaip tinkamai naudoti mikroskopus, reguliuoti jų fokusą ir stebėti objektus per kompiuterio ekraną. Ši praktinė veikla padėjo mokiniams geriau suprasti mikroskopijos pagrindus ir skatino jų smalsumą bei mokslinį mąstymą. Vaikai buvo labai susidomėję ir aktyviai dalyvavo, užduodami daug klausimų ir dalindamiesi savo atradimais su draugais. Ačiū Birutei Kajokienei.
Mokytoja Rasa Baranauskė




Smėlio laikrodžių gamyba

    Vaikai su dideliu entuziazmu gamino smėlio laikrodžius. Jie naudojo paprastas medžiagas, tokias kaip plastikiniai buteliukai, smėlis ir klijai. Pirmiausia, vaikai sujungė du buteliukus, kad sudarytų laikrodžio formą, o tada atsargiai pripildė vieną iš jų smėliu. Jie stebėjo, kaip smėlis lėtai teka iš vieno buteliuko į kitą, matuodami laiką. Ši kūrybinė veikla ne tik lavino jų rankų miklumą, bet ir padėjo suprasti laiko matavimo principus. Vaikai buvo labai susidomėję ir džiaugėsi savo pagamintais smėlio laikrodžiais.
Mokytoja Rasa Baranauskė




STREAM modulio "Vaizduotės inžinerija" veiklos

Mokiniai, naudodami kompiuterinę programą ,,pixilart", kuria ornamentą.
Mokytojas Vitas Zabita




STREAM modulio "Vaizduotės inžinerija" veiklos

Mokiniai kuria, naudodami ,,papje maše" technika.
Mokytojas Vitas Zabita



STREAM modulio "Vaizduotės inžinerija" veiklos

Mokiniai mokosi kūrybiškai, naudodami kompiuterines programas.
Mokytojas Vitas Zabita




2025 m. kovo 5 d., trečiadienis

Respublikinė STREAM idėjų mugė

     Vasario 20 dieną Alytaus Šaltinių progimnazijoje vyko respublikinė STREAM idėjų mugė, kurios metu savo patirtimi dalijosi Marijampolės „Šaltinio" progimnazijos, Panevėžio „Šaltinio" progimnazijos, Tauragės „Šaltinio" progimnazijos, Raseinių Šaltinio progimnazijos, Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos ir mūsų mokyklos mokytojai. Tikime, kad STREAM ugdymas gali padėti ugdyti įvairiapusiškus, kūrybingus ir kritiškai mąstančius žmones.





    Ar esate gaminę pagal muzikos formas? Jeigu ne – paklauskite septintokų. Jie tą jau išbandė. 7a klasė, per muzikos pamokas išklausiusi L.van Bethoveno “Elizai”, technologijų pamokų metu, gamino sluoksniuotą desertą, pagal muzikos formą rondo. Jame pagrindinę melodiją "kūrė" varškės masė (refrenas A), o intarpus – pačių pagaminta uogienė ir sausainiai. 7b klasės mokiniai per muzikos pamokas paniro į Mocarto variacijas fortepijonui “Ak! pasakyčiau Tau, mamyte!”, kuriose varijuoja visi muzikos kalbos elementai. Virtuvėje iškepę sausainukus, mokiniai dekoravo juos vis naujais raštais ir spalvomis, atkartodami muzikinę variaciją. 7c klasė, išsiaiškinusi muzikinę sonatos formą ir išklausiusi L.van Bethoveno sonata fortepijonui C-dur op. 2 Nr.3 per technologijų pamokas gamino trupininį pyragą su uogiene ir lengva baltymų "kepure". Na, o 7d virtuvėje praktikavosi kurti dvibalses, tribalses ir keturbalses mielinių bandelių fugas. Suprasti šią formą jiems padėjo per muzikos pamokas išgirsta Johano Sebastiano Bacho “Tokata ir fuga d-mol.” O smagiausia buvo ne tik paragauti kartu pasigamintų patiekalų, bet ir pavaišinti jais draugus.
Mokytojos Vaida Jarusevičienė ir Daina Gumenienė